Jakie jest najlepsze jedzenie dla kobiet w ciąży?

BestFoodsIntro_fullKobiety w ciąży doskonale powinny zdawać sobie sprawę z tego, jak ważną dla nich rzeczą jest prawidłowe odżywianie się. Prawdą jest, iż w błogosławionym stanie kobiety mogą mieć ochotę na różnego rodzaju smakołyki i rzeczy, o których inny człowiek w życiu by nie pomyślał. Warto jednak pamiętać o tym, by rzeczy zjadane przez kobietę w ciąży były jak najzdrowsze. Pozwoli to zachować zdrowie płodu i później urodzić zdrowe, pełne wigoru dziecko.

Co zatem jeść będąc w ciąży? Przede wszystkim warto rozważyć jak najczęstsze spożywanie jajek. Są one źródłem aż 12 witamin i minerałów, a także bogatym źródłem wysokiej jakości protein, które są kluczowym składnikiem właśnie dla kobiet w tym stanie. Bardzo dobrze wpływają na zdrowie mózgu dziecka, jak również jego generalny rozwój.

Łosoś jest kolejnym bardzo dobrym wyborem. Zawiera mnóstwo kwasów omega-3, każdy zresztą wie, jak wspaniały wpływ na ciało człowieka wywierają wszystkie ryby. Dobrym źródłem protein ważnych w czasie ciąży są też różnego rodzaju fasole. Z tego powodu to na nie również należy zwrócić uwagę przy dobieraniu własnej diety.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s