Dlaczego dzieci powinny jeść owoce i warzywa?

kidPodczas gdy dorośli sami są w stanie wybrać jedzenie, które spożywają, dzieci – zwłaszcza te małe – muszą polegać właśnie na swoich rodzicach. To oni określają ich dietę – dlatego tak ważne jest uświadamianie im, jak ważne są w niej owoce i warzywa. Każdy specjalista zgodzi się, iż artykuły te mają kluczowe znaczenie w prawidłowym rozwoju pociech – niestety, te nie jedzą ich tak często, jak to jest zalecane. Zastanówmy się, dlaczego powinny:

  • produkty te dostarczają witamin i składników mineralnych, które są naprawdę niezbędne w rozwoju. Podnoszą odporność dziecka, a także pozwalają poprawić jego nastrój i wyeliminować ryzyko występowania niektórych chorób.
  • są źródłem błonnika – ten w znakomity sposób usprawnia działanie układu pokarmowego, jednocześnie sprawiając, że substancje toksyczne tworzone przez organizm są albo łatwiej wydalane, albo neutralizowane.
  • wspomagają wzrok – najważniejszy zmysł człowieka działa lepiej dzięki takim produktom, jak marchewka czy brokuły.

W sumie zatem zalet warzyw i owoców jest mnóstwo – a wad żadnych. Właśnie dlatego tak kluczowe wydaje się przekonanie do nich rodziców, a jednocześnie i dzieci.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s